категорії: блоґ-запис

Жертва льоду, медицини чи стереотипів?

 

-Лікарю, я буду жити?

-А навіщо?

А навіщо у місцях активного відпочинку «кваліфіковані» медики, які не здатні відрізнити забиття від перелому? Не забувайте, що треба ще почекати з пів годинки… А потім на скаргу «я не можу встати на ногу, бо відчуваю тріскіт кісток», отримати наказ підводитися. Якось не викликає довіри…

Зі сторони це здається смішним. Але у реальному житті все це дуже страшно. Страшно навіть думати про таке безвідповідальне ставлення медицини. Тому і назріває питання: навіщо у таких місцях, як ковзанка, роллердром, парк атракціонів, такі працівники взагалі потрібні? Адже, між присутністю таких медиків і їх відсутністю, різниці майже немає.

Добре, що у мене все обійшлося «легким переляком», тобто, легким переломом. Щоправда, на місці травмування, а це була ковзанка, ногу мені ще трохи повикручували, побили (себто перевіряли, чи немає перелому), змусили на ній походити… Доречи, тріскіт кісток дійсно відчувався. Нарешті винесли вердикт: забиття. Друзі, хоч і зраділи, але все одно з недовірою дивилися на трохи не природне положення кісток…

Зрештою, щиколотку мені перев’язали і дали якесь знеболююче. Як я добиралася до дому? Дуже просто: наказали одягти чоботи з підборами 7 см, які я тоді ще могла собі дозволити, і відправили «на всі чотири сторони». А на прощання, стрибаючи до найближчого стільця, замість наставлення обов’язково сходити в поліклініку, і ще раз перевіритись, ми почули лише «-Мнительная у вас подруга…».

Що ж, після того, як нога вкінець набрякла, моя «мнительность», дякувати Богові, все-таки, змусила мене взяти таксі і поїхати до травмпункту. Там я і отримала чудовий гіпс на 2 місяці. На питання лікаря «-Чому чекали так довго, коли їхати треба було негайно?» я лише зніяковіло опускала очі.

До кого звертатись с цією проблемою? Кого звинувачувати? Саму організацію, що бере на роботу таких некваліфікованих «спеціалістів»? І навіщо? Через небажання надавати вищу заробітну плату нормальному медику? Адже, хірург у лікарні чомусь не викручував ногу, а одразу відправив на рентген. Чи, справа у ставленні самих працівників? Хто знає, може у тієї медсестри 3 вищі медичні освіти. Але що тоді? Звісно, всі бояться відповідальності, але чому не можна порадити обов’язково перевіритись у лікарні, де є спеціальне обладнання? Цікаво, при відкритому переломі також запевняли б, що це просто забиття?..

Це не смішно, це дуже страшно. І, на жаль, найближчим часом, навряд чи щось зміниться у кращу сторону. Чи отримала я якусь моральну компенсацію? Ні. Але не тому, що мені її не надали. Справа якраз в таких думках: «Нічого не зміниться». А запитайте у себе, якщо причина дійсно у ставленні працівників, чому вони дозволяють собі таке? Та тому що ми, ображені, потерпілі жителі, їм це дозволяємо. Звикли до банальних стереотипів «це нічого не змінить». А саме ця думка, крім того, що я просто не мала змоги туди пристрибати, головним чином і зупинила мене.

Зараз мій «крик душі» нічого не змінить. А треба було, щонайменше, написати цю колонку незадовго після травмування. Попри те, що змінюватись все саме по собі дійсно не буде, ми самі повинні потроху намагатися щось змінити. Не дозволяйте робити з себе жертву. Перевірте скільки завгодно разів, поки не будете впевнені у результаті на 253 відсотки. І звісно, будьте обережні.